Haber

Akdeniz Radyo Amatörleri ve Türkiye Konferansı Deprem Tatbikatı Gerçekleştirdi

Depremde iletişime katkıda bulunan Akdeniz Radyo Amatörleri Derneği ve Türkiye Konferans İdaresi ve gönüllüleri, kamptaki bir merkeze gelerek tatbikat yaptı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremde 50.000’den fazla insan öldü. Depremin hemen ardından iletişim kanallarında yaşanan sorunlar nedeniyle amatör telsizciler devreye girerek iletişime katkı sağladı. Ayrıca Adana’da Akdeniz Radyo Amatörleri Derneği ve Türkiye Konferans İdaresi 7/24 bağlantı sağlayarak Akdeniz ve Türkiye Konferansları üyelerinin beyin sarsıntısı alanına ulaşmasını sağladı. Ayrıca arama kurtarma ekiplerine de bilgi aktardı. Depremden etkilenenlere yardım etmek için koordineli gönüllüler. Akdeniz Radyo Amatörleri Lideri Murat Zaza, Türkiye Konferans Yönetim Lideri Harun Erin, Kozan Temsilcisi Hacı Keklik ve Ceyhan Temsilcisi Gökhan Bahar’ın diğer gönüllü amatör arkadaşlarla iletişim kurulmasında kritik rol oynadığı belirtildi.

Her zaman afete hazırlık çerçevesinde Akdeniz Radyo Amatörleri ve Türkçe Konferans ekipleri, Adana Karataş ve Tuzla’da 4 günlük kamp düzenledi. Kampta yaşanabilecek afet kriterleri masaya yatırıldı ve tatbikatlar yapıldı. Tatbikatın ardından grupların herhangi bir afet durumunda görev üstlenerek iletişim ve yardımlaşmalarına devam edecekleri belirtildi. – ADANA

sariyahsi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu