Haber

Erhan Usta: Bakan Nureddin Nebati ‘Hiç Ama Hiç Kimseyi Enflasyona Ezdirmedik’ Diyor. Ama Çalışanlar Yine Ciddi Refah Kaybına Uğradı

İYİ Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta, fiyatlı kesitin refah kaybının bu yıl yüzde 8,1’e ulaştığını gösteren bir grafik paylaştı ve “Bakan Nureddin Nebati, ‘Hiç fakat hiç kimseyi enflasyona ezdirmedik’ diyor. Ama çalışanlar yine ciddi refah kaybına uğradı. Buyurun kanıtı. Gıda veya TÜİK yerine ENAG enflasyonunu kullansak, vergi dilimleri nedeniyle net ücretteki düşüşü dikkate alsak refah kaybı daha da artacak” dedi.

Nureddin Nebati, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bütçesine ait bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunum yaptı. Nebati, “Alım güçlerinde gerçekleşen kaybın önüne geçmek için hükümet olarak üzerimize düşen hiçbir sorumluluktan kaçmıyoruz. Vatandaşlarımızı, çalışanlarımızı, emeklilerimizi, esnaf ve çiftçilerimizi enflasyona karşı ezdirmemek için gelir ve harcama politikalarını etkin bir şekilde kullanıyoruz” diye konuştu.

Erhan Usta, ücretli kesimin refah kaybının bu yıl yüzde 8,1’e ulaştığını gösteren bir grafiği toplumsal medya hesabında paylaştı. Usta, Bakan Nebati’yi etiketleyerek yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Bakan Nureddin Nebati, ‘Hiç lakin hiç kimseyi enflasyona ezdirmedik’ diyor. Ancak çalışanlar, yeniden önemli refah kaybına uğradı. Buyurun ispatı. Besin yahut TÜİK yerine ENAG enflasyonunu kullansak, vergi dilimleri nedeniyle net fiyattaki düşüşü dikkate alsak refah kaybı daha da artacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu