Haber

İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

Sağlık-Sen Karaman Şube Başkanlığı üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepkilerini bir basın açıklamasıyla duyurdu.

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde açıklama yapan Sağlık-Sen Karaman Şube Başkanı Beytullah Bayır, Gazze’de yardım beklemeye gerek olmadığını, Gazze’de elektrik olmadığı için tıbbi cihazların kullanılamadığını, sağlık sorunları nedeniyle ameliyatların yapılamadığını hatırlattı. malzeme yok.

Hasta ve saf insanların çaresizliğinin göz ardı edilmediğini belirten Bayır, şöyle devam etti:

“Mazlum coğrafyalara her zaman elini uzatan yüce devletimiz de bu vicdani görevi üstlenmiştir. Büyük devletimiz, Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde, yürekli hekimlerimizle birlikte acil ihtiyaç duyulan ekipman, cihaz ve teçhizatları teslim etmiştir. Sadece milletimizin değil, insanlığın umudu olan sağlık çalışanlarımız artık “Mazlum Filistin halkının yaralarını sarmak için Gazze’dedir. Duamız yaraların sarılması, zulmün son bulması, sağlık çalışanlarımızın sağ salim geri dönmesidir. Gazze’de insani ateşkesin bir an önce sağlanması çabalarına tüm devletlerin ve uluslararası kuruluşların içtenlikle destek vermesi gerekiyor.”

Açıklamanın sonunda Kur’an-ı Kerim okundu ve saldırıda şehit olan Filistinliler için dualar edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu