Haber

Kısaca Edirne’den

Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, depremzedeler için sürdürülen yardım çalışmalarına destek veren vatandaşlara teşekkür etti.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Kaymakamlığın koordinasyonunda yürütülen yardım kampanyasına katılan vatandaşların özverili ve özverili bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

İlçeye kardeşlik ve faziletle gelen depremzedeleri misafir edeceklerini vurgulayan Kaya, “Hayırseverlik ve birlik içinde örnek gösteren hemşehrilerime Kaymakamlığımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Rabbim bir daha böyle bir acı ve felaketi ülkemizde yaşamasın. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İpsala’da yağmur duası yapıldı

İpsala ilçesine bağlı Sultanköy’de yağmur duası yapıldı.

Muhtar ve Sultanköy Camii Derneği öncülüğünde köyün nikah salonunda kılınan yağmur duasında eller semaya kaldırılarak kar ve yağmur duası yapıldı.

İlçe Müftüsü Ahmet Bayraktar, kuraklığın çiftçileri olumsuz etkilediğini belirtti.

Yağmur ve kar için dua ettiğini belirten Bayraktar, bol ve bereketli günler diledi.

Buğday tarlaları incelendi.

Edirne Ziraat Odası tarla grubu, buğday ekili arazilerde incelemelerde bulunarak vatandaşları bilgilendirdi.

Odadan yapılan açıklamada, kuraklık nedeniyle buğday tarlalarının olumsuz etkilendiği belirtildi.

Erken gübreleme ve kuraklık nedeniyle bitkide gerginliğin arttığı ifade edilen açıklamada, “Kurak yıllarda yapılacak gübrelemenin bölüştürülmesi buğdayın gübreden daha fazla yararlanmasını sağlayacaktır. Yabancı ot mücadelesi için çok önemlidir. gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farklarının düşük olduğu zamanlarda yapılacaktır.” terimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu