Teknoloji

Starfield 1 Milyon Eşzamanlı Oyuncuyu Ağırladı: Tüm Oyuncular Uzaya!

Herkesin merakla beklediği Starfield geçtiğimiz gün vizyona girdi. Alışılagelmiş oyunu sabırsızlıkla bekleyen kullanıcıların bir anda bu maceraya akın etmesiyle eş zamanlı oyuncuların sayısında da artış yaşandığını söyleyebiliriz.

Bethesda’nın yeni RPG oyunu.

Bethesda’nın yeni oyunu Starfield, uçsuz bucaksız evreniyle oyunculara geniş bir oyun alanı sunuyor. Tonlarca görev, ek içerik ve aksiyon temelleri içeren bu RPG yakın zamanda piyasaya sürüldü.

Erken erişim döneminde daha az oynandı.

Bildiğiniz gibi Starfield’ın 2 farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan en pahalısı olan Premium versiyonunu satın alanlar oyuna daha erken başlama şansına sahip oldu. 1 Eylül’de oyunun başına oturan kullanıcı sayısının ise 230 bin olduğu belirtiliyor.

6 Eylül’de herkes tarafından oynanabilir hale geldikten sonra bu sayı 1 milyona çıktı!

Oyun çıktığı anda tüm platformlarda 1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Bu rakam oldukça yüksek, dolayısıyla Starfield’ın başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun sorunlarından şikayet ediyorlar.

Çoğu kullanıcı oyundaki hatalardan ve optimizasyon sorunlarından şikayetçi olsa da yine de daha eş zamanlı olarak oynamaya devam ediyorlar. Gelecek güncellemelerle Starfield’ın daha iyi bir konuma gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu