Haber

60 milyon kişinin sahibinden.com bilgilerinin hacklendiği iddiası

Türkiye’nin en büyük online alışveriş ve emlak sitelerinden sahibinden.com’un hacklendiği iddia edildi. Bir hacker forumunda ele geçirildiği söylenen bilgilerin bir örneği paylaşıldı. Paylaşımı yapan kullanıcı, kendisine 100 teşekkür bildirimi gelirse tüm verileri paylaşacağını yazmış.

Hacker forumu üzerinden yapılan paylaşımda, “Yıllık 250 milyon dolar olan gelirlerinin büyük çoğunluğunu oluşturan kurumsal üyeler ile ilgili bilgiler aşağıdaki iletişimde yer almaktadır. 100 adet teşekkür mesajı gelirse sizlerle paylaşacağım. tüm üyelerin bilgileri.250 teşekkür mesajı alırsam sitenin kullanıcı verilerini sqlite formatında paylaşacağım.Şifreler SHA1 algoritması ile şifrelenmiştir.Şifreleri kırmak için bir madencilik çiftliğine (birçok ekran kartı olan sistem) ihtiyacınız olabilir. “Mesajımı okudular ve ilgilenmediler. Güvenlik açısından bu kadar rezalet bir site görmedim.”

Ele geçirilen bilgilerin ortasında, kullanıcılar; Ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi ve kurumsal hesaplara ilişkin bilgilerin olduğu iddia edildi.

Bahisle ilgili sahibinden.com’dan herhangi bir açıklama yapılmadı. (HABER MERKEZİ)

salpazari-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu